Pielgrzymka na Sycylię 2020

Termin: 25.05- 05.06.2020

Dzień 1 Wyjazd w godzinach porannych o godzinie 04:30 i bezpośredni przejazd przez Czechy do Wiednia, tam Msza Święta na Kahlenbergu, a następnie spacer po centralnej części miasta, krótki czas wolny i dalszy przejazd do hotelu na kolacje i nocleg w Tarvisio. (Włochy).

Dzień 2 Śniadanie w hotelu i przejazd do Florencji stolicy renesansu – zwiedzanie centralnej części miasta, a następnie fakultatywnie wizyta w klasztorze brata Elia – włoskiego stygmatyka w Calvi dell’Umbria i kontynuacja podróży na nocleg w okolicach Rzymu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Monte Cassino , tam nawiedzenie Klasztoru Benedyktynów oraz cmentarz Żołnierzy Polskich następnie przejazd do Neapolu, nawiedzenie grobu ojca Dolindo oraz Msza Święta. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 Śniadanie w hotelu , a po nim zwiedzanie centralnej części miasta Neapolu, a około południa wyjazd na Sycylię. Przeprawa promowa Willa San Giovanni i rejs do Messyny (Sycylia), kontynuacja podróży do hotelu w okolicach Catanii. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 Po śniadaniu przejazd do Syrakuz, nawiedzenie Sanktuarium MB Płaczącej. Msza Święta i zwiedzanie antycznego miasta z czasów Greckich. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do perły wschodniego wybrzeża Sycylii – Toarminy. Zwiedzanie antycznego miasta Greków. Po południu przejazd do Catanii – stolicy  stolicy Sycylii , tam zwiedzanie centralnej części miasta. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 Śniadanie w hotelu i wyjazd do Agricento, tam zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego następnie przejazd do Palermo. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8 Po śniadaniu zwiedzanie Palermo m.in.. Katedra , Fontanny Palermo, Piazza Bellini następnie przejazd do Katedry w Monreale – słynne freski. Wieczorem kolacja i zaokrętowanie na promie w porcie Palermo. Nocny rejs do Neapolu.

Dzień 9 Śniadanie na promie , a następnie zjazd z promu w Neapolu i dalsza kontynuacja podróży do San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Św. Ojca Pio. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10 Poranna Msza Święta , a po niej śniadanie i wyjazd w okolice Rimini, po drodze Zwiedzanie Lanciano (cud Eucharystyczny) i Sanktuarium św. Domku w Loretto. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11/12 Po śniadaniu przejazd do Bolonii – miasta Św. Dominika, tam Msza Święta, a po niej zwiedzanie centralnej części miasta oraz czas do dyspozycji własnej. W godzinach popołudniowych przejazd na półwysep w Sirmione, tam wypoczynek nad jeziorem Garda. Wieczorem wyjazd w kierunku Polski. Planowany powrót dnia następnego w godzinach przed południowych i zakończenie pielgrzymko-wycieczki.

Cena: 500€ + 1000 PLN

Świadczenie zawarte w cenie:

Przejazd autokarem , Ubezpieczenie NW i KL , 8 noclegów w hotelach , prom + kabiny

Wstępy i opłaty za lokalnych przewodników wliczone są w cenę pielgrzymki

TURYSTYKA KRAJOWA I ZAGRANICZNA „ PIAST TOURIST „ JÓZEF SZPETKOWSKI

BRZEG UL. PIŁSUDSKIEGO 23/11

TEL: +48 / 602 339 806 E-MAIL : jozefbrzeg@wp.pl

Zapisy w zakrystii par. św. Józefa Robotnika lub telefonicznie 601880115 I rata płatna przy zapisie: 100 Eur. + 500 zł. II rata do 15 maja 2020r.

Plakat_dystrybucja_A2

Caritas Polska po raz kolejny jako jedna z czterech organizacji pozarządowych będzie realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Podsumowanie Programu FEAD 2014-2020

Parafia p.w. Św. Józefa Robotnika zakończyła wydawanie produktów żywnościowych . Ostatnie wydawanie odbyło się 23 maja 2019r.

Z pomocy skorzystało 100 osób ( 32 rodziny ) odbierając produkty żywnościowe w formie paczek . Wydano łącznie 900 paczek i przekazano 3825 kg artykułów spożywczych.

Ponadto parafia przeprowadziła działania towarzyszące,w których wzięły udział 12 osób.

Parafia podjęła decyzję o kontynuacji dystrybucji żywności na rok 2019-2020 dla 100 osób . Po wnioski należy zgłaszać się do Ośrodków Pomocy Społecznej. Obowiązuje nowe kryterium dochodowe : dla osoby samotnie gospodarującej 1402 zł ,

dla członka rodziny 1056 zł .

Dodaj komentarz